چاپ جعبه دارویی و بهداشتی با انواع ساختار بسته بندی

لیست قیمت

1400/01/17
750
0
چاپ جعبه دارویی و بهداشتی و ساخت انواع قالب

ساخت جعبه لوازم آرایش با قالب اختصاصی

با توجه به جذابیتی که قرار است جعبه های اختصاصی برای بسته بندی لوازم آرایشی داشته باشند، جنس جعبه و رنگ بندی آن اهمیت ویژه ای دارد. در رنگ بندی جعبه با قالب های خاص، تایپوگرافی و هماهنگی آن با جعبه ساخته شده مهم است. در وهله بعدی قالب و شکل جعبه اهمیت پیدا می کند. این قالب جعبه بر اساس نیاز بازار و نوع محصول تولید شده ساخته می شود. جعبه با قالب های اختصاصی باید طوری ساخته شوند که مشتری با دیدن آن ها، جدا از محصولات داخل جعبه، تنها برای داشتن جعبه آن را بخرند، این جمله هدف نهایی از تولید و ساخت جعبه با قالب های اختصاصی برای لوازم آرایش می باشد.

ابعاد جعبه با قالب های اختصاصی

جعبه هایی که با قالب اختصاصی تولید می شوند، ابعادشان اهمیت دارد. زیرا در محصولاتی که به صورت تعداد هستند، تعداد محصولی که داخل جعبه قرار می گیرد، مهم است. مثلاً مداد آرایشی که قرار است داخل جعبه باشد مهم است. در برخی از محصولات برای جلوگیری از ضربه به محصول آرایشی و هم لوکس تر نشان دادن آن از ابر یا فوم در داخل جعبه استفاده می شود.

ابعاد و شکل ظاهری جعبه ها باید طوری باشد که در جا به جایی و انبارداری لوازم آرایشی، مشکلی ایجاد نکند. گاهی جعبه ها را طوری می سازند که روی هم قرار نگرفته و فضای زیادی را در انبار اشغال می کند. به همین منظور، طراحی و ابعاد جعبه با قالب های اختصاصی در انبارداری اهمیت پیدا می کند.

جنس جعبه با قالب های اختصاصی

مقوا یکی از پر طرف دارترین ابزار در تولید جعبه با قالب های اختصاصی می باشد. از مهم ترین ویژگی های مقوا، قالب گیری آسان و قیمت آن است. کاغذ و مقوا در صنعت چاپ نیز دارای تنوع هستند و می توان بر روی آن ها کار هایی نظیر یو وی، سلفون، طلاکوبی، برجسته کردن و ... جهت افزایش مقاومت و زیبایی جعبه ها انجام دارد و زیبایی جعبه نهایی را افزایش داد. از دیگر ویژگی های مقوا و کاغذ، تنوع در گرماژهای و جنس خود کاغذ است که تولید کننده حق انتخاب بالایی دارد. اما مقوا دارای استحکام کمی بوده و در برابر رطوبت، ضربه و ... تغییر شکل می دهد و امکان دارد به محصول داخل جعبه آسیب برساند.

گاهی برخی از محصولات را داخل جعبه هایی از جنس فلز یا پلاستیک قرار می دهند. این جعبه های فلزی به دلیل تنوع و زیبایی که در طراحی و ساخت دارند مورد توجه تولید کنندگان می باشند. جعبه های فلزی به علت اینکه قیمت بالایی را به تولیدکنندگان تحمیل می کنند بهتر است برای محصولات آرایشی کوچک و گران قیمت تر به کار می روند. این محصولات هم نیاز به جعبه های کوچکی دارند و هم به نسبت دیگر محصولات گران بها هستند.

اشتراک گذاری

نظرات